Mehmet Taylan Ünal

12.18.1982 tarihinde istanbul’da doğdu.
Liseyi 2000 yılında tamamladı. Aynı yıllarda özel Müjdat Gezen Konservatuarı Temel Bilimler  Bölümünü Burslu Kazandı, burada Adnan Ataman ve Seha Okuş’dan, Işıl Ay dan  Repertuar dersleri aldı.
2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü’nü kazandı.
Konservatuar eğitimi boyunca San.Öğr.Gör Erol Uras,  şan eğitimi, San.Öğr.Gör. Taşkın Doğanışık, Repertuar dersleri aldı.
Cenk Öztürk ile piyano dersleri, Serdar Öztürk ile bir çok koroda korist olarak görev aldı.
Yurtiçi ve yurt dışında verilen bir çok konser ve müzikalde solist ve enstrumanist olarak performans gösterdi.
2009 yılında Töre cinayetlerine ses verecek  DİLEK adlı müzikal bir oyunda  solist oyuncu olarak yer aldı .
Bir çok albüm projesinde vokal olarak görev aldı. Kısa filmler, Yerel seçim marşları, Spor kulüpleri marşları, ve bireysel projelerde beste ve aranjmanlar düzenledi. Mady dans\müzikde, Deniz Güneş Müzik Merkezi ve Duygu Müzik Merkezi’nde Şan, Solfej, Piyano, Bağlama dersleri verdi.
2009 yılından itibaren  Okul Öncesi Çagı Müzik Eğitimi alanında, Özel Kurumlarda Eğitmen olarak görevine ve 19 aylık ve 36 aylık yaş aralığı çocuklarla ebeveyn katılımlı atölye çalışmalarına devam etmektedir.
2017 yılından itibaren Tiyatroevi bünyesinde, yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere, “Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım” adlı müzikal oyunda yer almaktadır. Oyunda, kemane, cura ve vokal icra etmektedir.