Bir Karınca Yiyen Hikayesi

Bir Karınca Yiyen Hikayesi

Yazan ve Oynayan: Merve Arslan
Yerin üç kat altında kendine izole ve konformist bir ev kuran karıncayiyen, yaşadığı ormanda karınca yuvalarını dibine kadar yiyebilmek için her daim pusudadır, her defasında milyonlarca karıncayı içine çeker, o kadar fazla yemiştir ki günü geldiğinde ormanda bir tane bile karınca kalmamıştır. Karıncayiyen evinde aç bilaç beklemektedir. Tam buzdolabını yokladığında bir ses duyar yukarıdan. Meğer ormandaki tüm karıncalar birleşip karıncayiyene bir oyun oynamak istemiştir. Onu kendi toplandıkları Kardaron vadisine davet ederler. Karıncayiyen tedirgin olsa da gitmeye kararlıdır. Karıncayiyen uzun zamandır çıkmadığı evinden sonra orman yolculuğu onu bambaşka dünyalara sürükleyecektir. Karıncalar ise ona küçük zararsız bir sürpriz yapacaktır. Bu sayede dostluk bağları örülecek, bu dostluk karıncayiyenin beslenme alışkanlığı bile değiştirecektir.

Bu oyun yapı itibariyle hikaye anlatıcılığıyla beslenir. Anlatıcı bir rulo peçete ile hikayedeki atmosferi, karakterleri durumları canlandırır. Bu bir materyalin kendi işlevi dışında olanaklarını gösterir. Anlatıcı, oyunda belli aralıklarla akordeon eşliğinde şarkılar söyler.

Oyun süresi 25-30 dk olup, 20 dakika rulo peçete ile çocukların yaratıcılığına yeni bir boyut katkıda bulunacak mini bir atölye çalışması yapılacaktır.

Düzenleyen: Yol Atölye Ankara
Yer: Tiyatroevi Kültür Merkezi / Kadıköy
Saat: 12:30 ve 14:00

HEMEN BİLET AL

Ocak 23 @ 12:30
12:30 — 13:30 (1h)

tiyatroevi kadıköy

Did you like this? Share it!

0 comments on “Bir Karınca Yiyen Hikayesi

Comments are closed.