Çocuklar için Ritim

Atölye Eğitmenleri: Gamze Kor / Cem Erdost İleri / Hamit Demir
Atölye Süresi: 4-6 yaş için 60 dk / 7-13 yaş için 90 dk.
Yaş Grupları: 4-13

-Çocukların ritim eğitimini kolay algılaması ve tepkide bulunması aslında doğuştan itibaren içlerinde bulunan ritim duygusunun açığa çıkarılmasıdır.
-Duyduğu ritimleri tekrarlayabilme, zamanlama, tempo, müzikle hareket edip durabilme, dinlemeyi öğrenme, bir enstrüman çalabilmeyi öğrenme
-Bu çalışmalar sonucunda çocuk üzerinde zamanlama duygusu, konsantrasyon süresinin artması, hafızanın gelişmesi, duyulan ritmin ya da müziğin beyin, kulak ve ellerle koordinasyonunun sağlanması, dinlemeyi öğrenme, grup çalışmasını öğrenme gibi çok önemli gelişimler gözlemlenir.
-Böylece çocuğun bir grup içerisinde birey olarak uyum sağlaması; özgüveninin gelişmesinde, sosyalleşmesinde, kendi yeteneklerini keşfetmesinde, paylaşmayı öğrenmesinde, kendini kontrol edebilmeyi, durabilmeyi öğrenmesinde büyük önem taşımaktadır.
-Çocukların ritmik yetenekleri, dinlemeleri, yaratıcılıklarını geliştirmeleri için doğru yönlendirilmeleri gerekmektedir.
-Oyunlarla yapılan eğitimde hem çocuklar çok eğlendikleri için çabuk öğrenecekler, hem de kalıcı ve etkili bir öğrenme sağlanacaktır.

Hemen Arayın:
0216 449 49 94

Bize Yazın:
Lütfen Tıklayınız