Life Kinetik

Atölye Eğitmenleri: Ergin Düzgün
Atölye Süresi: 4-6 yaş için 60 dk / 7-13 yaş için 90 dk.
Yaş Grupları: 4-13

LİFE KİNETİK NEDİR? NE İŞE YARAR?
Life Kinetik Almanya’da geliştirilmiş ve dünyanın birçok ülkesinde uygulanan Nöronal öğrenme sürecini canlandırarak, yeni beyin ağlarını yapılandırıp sinirsel semptomları azaltırken, konsantrasyonu ve görsel sistemin performansını iyileştiren bir eğitim programıdır.
Uyaran (uyarıcı)- beyin- beden koordinasyonunu arttırmasıyla gündeme gelen life kinetik eğitimi ilköğretim seviyesinden itibaren her yaş grubuna uygulanabilmektedir.
Life Kinetik’in, nöronal öğrenme sürecini canlandırarak, yeni beyin ağları yapılandırıp, konsantrasyonu ve görsel sistemin performansını iyileştiren bir program olduğunu bilinmektedir.

Çocuk Eğitiminde Etkileri;
• Gelişim çağındaki çocukların yaratıcılığında gözle görünen gelişmelere yol açar.
• Bir görevden diğerine hızlı değişim sağlayabilme
• Problemlere daha kolay çözüm bulma
• Sınavlarda soruları daha kolay anlama ve çözme
• Öğrenme yeteneğinde gelişim
• Okuma ve yazma yeteneğinde artış
• Farklı bilgileri bir arada algılama ve uyarlamada artış
• Konsantrasyon gelişimi
• Depo bilgiye daha hızlı ulaşabilme.

Almanya’da bilim insanlarının yapmış oldukları çalışmalar, life kinetik eğitiminin çocuklarda zekâ gelişimini sağladığını kanıtlamıştır.

LİFE KİNETİK UYGULAMASI
Birinci Durum;
İnsan beyni karmaşık uyarıcıları basit uyarıcılardan daha çok sevmektedir. Karmaşık olanı çözmeye çalışan beyinin kapasitesi artmaktadır. Bu noktada Life Kinetik kişiye yaptırdığı koordineli ve karmaşık etkinliklerle sinir kas koordinasyonu oluşturup, beyin kapasitesini zorlamakta ve etkili öğrenmeye katkı sağlamaktadır.

İkinci Durum ise;
Beyni zorlayan etkinlikler yani zor olan durumlardır. Beyin zor olan durumla karşılaştığında bu zor durumun üstesin gelmeye çalışmakta ve beyin zorlanarak kapasitesi artmaktadır. Life Kinetik’in aynı anda yapılmasını önerdiği çapraz ve zor etkinlikler hem kas hem de sinirleri zorlayarak etkili bir öğrenme deneyimi sağlamaktadır.

Üçüncü Durum ise hazdır. İnsan beyni haz aldığı deneyimlerle daha etkili ve verimli öğrenmektedir. Çünkü eğlenceli öğrenme ortamları hem motivasyonu hem de dikkati arttırarak etkili öğrenmeyi sağlamaktadır. Life Kinetik uygulamaları eğlenceli ve etkilidir.

Hemen Arayın:
0216 449 49 94

Bize Yazın:
Lütfen Tıklayınız